outstaff це

Предмет саме такого договору найбільш схожий з поняттям аутсорсингу. Причин використання аутсорсингу або аутстафінгу може бути безліч, наприклад, оптимізація оподаткування, зменшення адміністративних витрат компанії на співробітників, або ж підвищення ефективності бізнес-процесів. Аутстаф-персонал офіційно оформлений у компанії підрядника (кожен співробітник окремо) і працює в компанії замовника. При аутсорсингу компанія-замовник укладають договір про субпідряд, а не про надання окремо взятих співробітників. Аутсорсинг і аутстафінг – це дві різні моделі, які дозволяють бізнесу отримати доступ до спеціалізованих навичок та ресурсів для виконання проєктів.

Приклади використання аутсорсингу

Оплата за послуги такого фахівця йде не безпосередньо йому, а компанії, яка його «віддала в оренду». Вказаний персонал продовжує виконувати ту ж саму роботу, що й раніше, і нерідко навіть залишається на своїх робочих місцях у компанії-замовника. Аутстафер з цими людьми укладає трудові договори, видає їм пластикові програмування картки для отримання заробітної платні, веде бухгалтерію та податковий облік, вирішує усі поточні питання. Інша схема аналогічна, відмінність лише в тому, що аутстафер знаходить працівників де-інде, а потім влаштовує їх на роботу у фірми, з якими укладає угоди. Перш за все, треба враховувати обмеження, передбачені законодавством, які забороняють залучати працівників за договором аутстаффінгу. Зокрема, у разу скорочення чисельності (штату) працівників замовника протягом року, залучення до виконання робіт у шкідливих, небезпечних та важких умовах праці тощо.

Преимущества аутстаффинга для работника

Аутсорсинг надає гнучкість і економічну ефективність, тоді як аутстафінг забезпечує повний контроль і інтеграцію спеціалістів всередині команди. При виборі між ними потрібно враховувати потреби та цілі компанії. У кінцевому підсумку, правильний вибір допоможе досягти успіху в розробці проєктів і досягненні бізнес-цілей. Віддаючи ведення бухгалтерського обліку чи юридичних питань аутсорсинговій компанії, замовник зменшує кількість бюрократичних процесів і витрат на них. При цьому відносини між компаніями регулюється договором, а тому зменшується кількість кадрової документації у порівнянні з наймом штатного персоналу. За кордоном явище аутстафінгу персоналу (від англ. outstaffing – виведення outstaff це персоналу за штат) давно набуло широкої популярності.

Що таке піднайом житла та «підйомні» і чи є компенсація військовим у 2025 році

Часто буває так, що компанії невигідно тримати у штаті певного фахівця, але періодично необхідно користуватися його послугами. У Податковому кодексі України досі не існує терміну “аутстафінг”, але є визначення Послуги з надання персоналу, а також існує стаття №39 про Зайнятість населення України. Саме ці два поняття юридично закріплюють існування аутстафінгу в Україні. Аутсорсинг та аутстафінг часто плутають, але якщо аутстаф нагадує «оренду» працівників, то аутсорс є передачею цілої функції чи бізнес-процесу підприємства. Наприклад, аутстаф – це коли позаштатний логіст керує процесом перевезень, а аутсорс – це коли всією логістикою вашого бізнесу займається окрема компанія чи команда спеціалістів. Логіст на аутстафі працює з іншими штатними працівниками (водіями, експедиторами) та підпорядковується керівництву вашого бізнесу, а аутсорс-команда займається всіма процесами автономно, не залучаючи ваші ресурси.

Що таке атсутффінг та які його особливості?

Економічна боротьба на ринку послуг завжди була стимулом для власників компаній шукати нові шляхи, спрямовані на зміцнення конкурентоспроможності їхньої справи. Одним із популярних способів з ефективного управління бізнес процесами і оптимізації виробничих витрат є залучення працівників іншої компанії для виконання окремих робіт, процесів або функцій. 39 Закону право займатися аутстафінгом може отримати лише суб’єкт, який отримав дозвіл від центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення  та трудової міграції.

Добавити коментарі

Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо. Продуктова компанія сама розробляє свій цифровий продукт і набирає свою команду. Тобто є компанія, наприклад, Oracle і вона наймає собі людей в штат на прямий контракт. Але https://wizardsdev.com/ досі чимало власників бізнесів не розуміють, що таке «аутстаффінг персоналу» і кому він потрібен.

outstaff це

Аутсорс повʼязаний з непрофільними для компанії-замовника функціями (юридична чи фінансова сфера, транспорт, сервісне обслуговування). Аутстаф-працівники можуть мати нижчу вмотивованість у порівнянні зі штатними працівниками. Допомогти «влитися» в процеси може чітка програма онбордінгу для позаштатних працівників, а також прозора система оцінювання для результатів їх роботи. Замовнику потрібно заздалегідь організувати роботу команду аутстаферів, врахувавши можливу різницю в часових поясах, а також способи комунікації команди. Аутстафінг маловідомий поза ІТ сферою, адже не так багато людей знає, як юридично регулюється така форма співпраці.

Спеціалісти залишаються у штаті аутстаф-агентства, тому замовнику не потрібно займатися розрахунком заробітних плат, кадровою документацією, соціальними та податковими відрахуваннями. Традиційна форма взаємодії співробітника та компанії – найм у штат. Але утримувати великий штат співробітників дорого, а іноді просто не потребує.

outstaff це

Особливості сучасного аутстафінгу

Відповідно, усі ризики, пов’язані з дотримання вимог трудового законодавства, також покладаються на аутстаффера. Додатково, співпраця за договором аутстаффінгу дозволяє зменшити базу оподаткування замовника за рахунок зменшення витрат на заробітну плату. Аутстафінг — це залучення для роботи над проєктом позаштатного спеціаліста (з англ. Outstaffing — вивід персоналу за штат). Тільки в цьому випадку позаштатник — не вільний фрилансер, який обирає замовлення на свій розсуд, а фахівець, який працює у компанії-підрядника. Таким чином, взяти співробітника на аутстаф — це означає «орендувати» його у компанії-аутстафера для роботи над конкретним проєктом. Поки проєкт не завершиться, фахівець буде частиною команди замовника.

Як працює в Україні?

Як правило, процес обрання працівників розпочинається з отримання від замовника заявки із зазначенням необхідної кількості працівників, їхньої кваліфікації, функцій, для виконання яких вони потрібні, тощо. Під час вирішення судових спорів значна увага приділяється аналізу трудових договорів між працівником і аутстаффером (роботодавцем), посадових інструкцій працівників. Зокрема, в цих документах має бути чітко зазначено про обов’язок працівника виконувати роботу за дорученням аутстаффера в інших суб’єктах господарювання. Наступним кроком доцільно провести аналіз виконавця (аутстаффера) як потенційного бізнес-партнера. Компанія-замовник зможе заощадити, тому зарплату цей самий електрик отримує в компанії, яка надає послуги аутстафінгу, і його заробітна плата за тиждень (наприклад) все одно буде меншою, ніж оренда електрика збоку. На думку суддів, невиконання аутстаффером свого податкового обов’язку не може нести негативні наслідки для замовника, якщо останній виконав свої зобов’язання за договором належним чином.

Deja una respuesta

Tu dirección de correo electrónico no será publicada. Los campos obligatorios están marcados con *

Abrir chat
Hola
¿En qué podemos ayudarte?